דלקת באוזן החיצונית

למידע והדרכה אישית- התקשרו 2025* או 03-5399000

טיפול טבעי בדלקת באוזן החיצונית

דלקת באוזן החיצונית - היא זיהום של העור המכסה את תעלת האוזן החיצונית ומתבטא באדמומיות ונפיחות. דלקת באוזן החיצונית נקראת גם אוזן שחיין, מכיוון שנגרמת בעיקר בעקבות חשיפה חוזרת ונשנית למים.

אופן השימוש
קיירטיב טיפול

2-3 כמוסות, פעמיים ביום, במרחק של חצי שעה לפחות מזמן הארוחה.
במחלה אקוטית: 2 כמוסות כל שעתיים, עד 6 פעמים ביום.

הנחיות שימוש כלליות: 5 טבליות זעירות, פעמיים ביום מתחת ללשון.

שאלה

למידע נוסף ולאופן השימוש , מומלץ לפנות ללקליניקת טבעוני או מחלקת ההדרכה. צור קשר בטלפון - 2025* או 03-5399000

טיפים לטיפול בדלקת באוזן החיצונית
טיפ טבעוני לטיפול יעיל באוזניים אין לנקות כלל את האוזן כי זה גורם לנזק מצטבר. גם כאשר אתם חושבים שניקיתם את האוזן, החומר שאתם רואים על הקיסם הוא רק חלק מההפרשות כי את השאר דחפתם פנימה ומרחתם על הדופן. ניקוי אוזן גורם לדלקות וזיהומים המפרים את איזון מערכות הגוף. שימוש בנר לאוזן אינו תורם כלום לאוזן. הנר חייב להיות חלק מטיפול מלא, ובעצם הנר מהווה 10% בלבד מהטיפול.

הערה: יצחק טבעוני פיתח את השיטה המלאה לטיפול כללי ולטיפול באוזן, והביא את השיטה של הנר הטבעי לישראל. אך, רוב הנרות הקיימים מבוססים על פרפין שאינו תורם ואף מזיק לאוזן. על הגליל (הנר החלול) של טבעוני רשום השם טבעוני באנגלית, והוא נמצא אצל מטפלים מובחרים בלבד.

דלקת באוזן החיצונית - גורמים

הדלקת נגרמת בדרך כלל כתוצאה מחשיפה מופרזת למים, המשמשים מצע להתרבות חיידקים.

דלקת באוזן החיצונית - סוגי המחלה
  • דלקת אוזן אקוטית באוזן החיצונית - דלקת חריפה באוזן החיצונית נגרמת בדרך כלל על ידי זיהום חיידקי (סטרפטוקוקוס מסוג סטפילוקוקוס), זיהום פטרייתי ועוד.
  • דלקת אוזן חיצונית כרונית - דלקת אוזן חיצונית (אוזן שחיין) כרונית (ארוכת טווח) יכולה להיגרם על ידי זיהום חיידקי אקזמה, סבוריאה כתוצאה מפטריות (Aspergillosis), גירוי כרוני (כגון משימוש במכשירי שמיעה, החדרה של צמר גפן, וכו'), אלרגיה, ניקוז ממחלה כרונית באוזן התיכונה, גידולים (נדיר) ואף מגרד של האוזן. בחלק מהחולים, תהיה יותר מסיבה אחת הגורמת למצב של דלקת כרונית. לדוגמה, חולה עם אקזמה יכול לאחר מכן לפתח זיהום פטרייתי שבדרך כלל נלווה לסוג זה של דלקת.

שמות נוספים למחלה:כאבי אוזניים, דלקת באוזן, דלקת אוזן

שם לועזי: 
Otitis-externa

למען הסר ספק, המידע הנוגע לתוספי תזונה אינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה רפואית מוסמכת, הוראה או עצה לשימוש או שינוי בהוראות הנטילה של טיפול תרופתי. תוספי התזונה אינם מאושרים לשימוש במצבים רפואיים, וייחוס סגולות ריפוי ו/או מניעה של מחלות לתוספי תזונה, אסור על פי הוראות הדין במדינת ישראל